Palestinský radikál zabíjel na tržišti v Hadeře

Čtyři mrtví a na tři desítky zraněných - taková je bilance odpoledního atentátu na tržišti izraelského pobřežního města Hadera. Jedná se o první útok v Izraeli od 28. srpna. Tehdy sebevrah zranil na autobusovém nádraží v Beerševě 20 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Zdroj: ČTK

Podle izraelské policie odpálil terorista výbušniny na městském tržišti u stánku s občerstvením. Útok vyvolal šok v celém Izraeli, protože k němu došlo po několika měsících zmírňování napětí mezi židovským státem a palestinskou autonomií.

Podle některých informací byla nálož odpálena na dálku. K odpovědnosti se přihlásilo militantní hnutí Islámský džihád. Jak uvedla izraelská televize, Islámský džihád označil atentát za odvetu za smrt svého aktivisty.

Palestinští ozbrojenci včera vystřelili z pásma Gazy na izraelské území nejméně jednu raketu. Izraelská armáda pak v noci při odvetné bezpečnostní operaci ostřelovala z děl území pásma.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme