Palestinští ozbrojenci opět zaútočili na židovské osadníky

Palestinští ozbrojenci v noci opět zaútočili na židovské osadníky. Při střelbě na projíždějící auta zranili ženu v devátém měsíci těhotenství a jejího manžela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osada

Osada | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Oběma se podařilo i se zraněními dojet do nemocnice. Žena tam vzápětí porodila císařským řezem zdravého chlapce. K incidentu došlo za situace, kdy vypršelo izraelské moratorium na rozšiřování židovských osad. Kolonisté chtějí dnes ráno začít stavět stovky nových domů.

Teroristé přepadli nedaleko Hebronu dvě auta. Prvnímu se podařilo uniknout. Manželský pár pětatřicetiletých osadníků ve druhém voze ale střelba zasáhla. Dokázali přesto odjet, incident nahlásit, a pak pokračovali do nemocnice v Berševě k ošetření a k neplánovanému porodu.

Palestinští ozbrojenci podobně na okupovaných územích zaútočili v uplynulých dnech už několikrát, a to s cílem zmařit obnovené mírové rozhovory s Izraelem.

Před měsícem u Hebronu zastřelili čtyři osadníky. V egyptském tisku se objevila informace, že je původně chtěli unést a vyprovokovat tak rozsáhlou izraelskou razii.

Břetislav Tureček, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme