Palestinští radikálové stříleli na autobusovém nádraží

Při nejnovějším palestinském atentátu zahynuli v severoizraelském městě Afula dva civilisté a kolem dvou desítek dalších osob bylo zraněno. Dva palestinští útočníci začali střílet do davu lidí na autobusovém nádraží. Policisté je ihned poté zastřelili. K odpovědnosti se telefonicky přihlásil anonym jménem militantní Organizace islámské svaté války za osvobození Palestiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blízký východ | Zdroj: ČTK

Podle anonymního představitele Islámského džihádu šlo o odvetnou akci za smrt pěti palestinských dětí, které přišly minulý čtvrtek o život v uprchlickém táboře Chán Júnis v pásmu Gazy.

Při dalším incidentu Palestinci ostřelovali autobus s Izraelci mířící do pásma Gazy. Jednu osobu přitom usmrtili a dvě další zranili. Útočníci přijeli k autobusu poblíž izraelské vesnice Kisufim v civilním automobilu a po střelbě uprchli. Krátce potom izraelští vojáci v pásmu zabili jednoho Palestince. na autobusovém nádraží.

Krátce před atentátem v Afule zahájili v oblasti svou misi dva američtí vyslanci, kteří mají za úkol obnovit izraelsko-palestinský dialog. Své diplomatické působení otevřeli jednáním s izraelským premiérem Arielem Šaronem.

Skupina Izraelců podala u soudu v Bruselu žalobu na palestinského předáka Jásira Arafata. Jde o lidi zraněné při palestinských atentátech a příbuzné obětí těchto útoků. Viní Arafata z nařizování vražd, a to především v době, kdy vedl Organizaci pro osvobození Palestiny. Podání žaloby umožňuje belgický zákon, podle kterého mají tamní soudy právo zabývat se válečnými zločiny, zločiny proti lidskosti a genocidou, i když se staly v zahraničí. V rámci této normy už byly vyneseny rozsudky v souvislosti s genocidou v africké Rwandě.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme