Palestinští radikálové v pásmu Gazy pokračují v ostřelování izraelského území

Osmiletý chlapec a jeho starší bratr utrpěli vážná zranění při dopadu palestinské rakety Kasám na izraelské město Sderot. Jde o zatím poslední oběti teroristických útoků, které proti izraelským civilistům vedou různé ozbrojené frakce z pásma Gazy. Izrael v noci v odvetě zabil cílenou raketou jednoho z povstaleckých velitelů na jihu pásma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské město Sderot | Foto: www.sderot.org/

Zasažený chlapec přecházel se svou rodinou ulici a před dopadající raketou už se nestačil ukrýt. Teď je ve vážném stavu v nemocnici a lékaři se smiřují s tím, že mu budou muset amputovat nohu.

Palestinské rakety Kasám jen málokdy někoho zraní a způsobují spíš hmotné škody. Útoků ale přibývá a v Izraeli se stále častěji mluví o tom, že vedle ekonomické blokády Gazy může k protiopatřením brzy patřit i rozsáhlá vojenská operace na palestinském území.

Zatím se Izrael soustředí na cílené útoky na povstalce a teroristy, při nichž jsou ale zabíjeni i palestinští civilisté. Ozbrojenci v Gaze pak ostřelování Izraele označují za odpověď na tyto izraelské akce.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme