Palubní personál British Airways zahájil pětidenní stávku

V noci začala stávka palubních průvodčích Britských aerolinií, která má trvat pět dní. Je to první ze tří pětidenních stávek, vyhlášených odborovým svazem UNITE po neúspěšném pokusu vyřešit táhnoucí se spor s vedením Britských aerolinií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Situace se vyostřila včera poté, co v sobotu do jednací síně v budově arbitráže v Londýně pronikly desítky agresivních demonstrantů a další jednání předáků svazu UNITE se zástupci vedení Britských aerolinií znemožnily.

Mezi vyjednavači obou stran došlo ke ztrátě důvěry. Vedení odmítlo včerejší nabídku jednoho z generálních tajemníků svazu UNITE Tony Woodleyho, že stávku odvolá, jestliže budou vráceny cestovní výhody desítkám zaměstnanců, jimž byly zrušeny po minulé stávce.

Vedení oznámilo, že během stávky hodlá zajistit šedesát procent linkových letů dálkových a polovinu letů na kratší vzdálenosti z hlavního londýnského letiště Heathrow.

Podle odhadů dnes mění či ruší své cestovní plány kolem třiceti tisíc zákazníků British Airways a společnost počítá se ztrátou ve výši několika desítek miliónů liber.

Milan Kocourek, Ivan Kytka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme