Paměťové jednotky z letadla EgyptAir jsou poničené, oprava potrvá zřejmě dlouho

Egyptská vyšetřovací komise začala s analýzou černých skříněk z letadla EgyptAir, které se v polovině května zřítilo do Středozemního moře. Uvedla to agentura Reuters, která už dříve s odvoláním na zdroj v této komisi uvedla, že paměťové jednotky z černých skříněk jsou poškozené a bude třeba je opravit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní kontrola letounu společnosti EgyptAir na letišti v Luxoru (ilustrační foto)

Bezpečnostní kontrola letounu společnosti EgyptAir na letišti v Luxoru (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Z černých skříněk nalezených v kokpitu a zádi letounu byly vymontovány záznamové jednotky, které pak byly osm hodin sušeny. Komise to uvedla ve svém prohlášení.

Nyní vyšetřovatelé provádějí na dvou zařízeních testy, které by měly napovědět, zda bude možné se k datům dostat.

Už dříve agentura Reuters s odkazem na zdroj z komise uvedla, že paměťové jednotky jsou poškozené a že jejich oprava potrvá dlouho. Odborníci by měli určit, jestli je lze opravit v Egyptě, nebo zda je odešlou na opravu do zahraničí.

Záznamy z černých skříněk, které byly objeveny tento týden ve Středozemním moři, by měly pomoci objasnit příčinu pádu letounu.

Airbus A320, který letěl z Paříže do Káhiry, se zřítil do moře v polovině května. Zemřelo všech 56 cestujících i 10 členů posádky.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme