Čtyři lidi zemřeli a dalších 130 má příznaky chřipky. Z lodi u Panamy budou evakuovat zdravé cestující

U břehů Panamy se chystá evakuace stovek zdravých cestujících z výletní lodi Zaandam, na níž byl zjištěn koronavirus. Nákaza byla testováním potvrzena u dvou pasažérů plavidla, na jehož palubě se nachází 1800 lidí. Čtyři osoby na lodi zemřely a více než 130 dalších má příznaky chřipky a potíže s dýcháním, informoval v sobotu zpravodajský server BBC News.

Panama Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď Zaandam, na které propukla epidemie nemoci COVID-19 | Foto: Erick Marciscano | Zdroj: Reuters

Firma Holland America, která plavidlo provozuje, má v plánu zdravé cestující přesunout na sesterskou loď Rotterdam, jež jí byla vyslána na pomoc k západnímu, pacifickému pobřeží Panamy. Poté budou podrobeni zdravotním kontrolám.

Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech přesáhl 100 000. V zemi je nejvíc případů na světě

Číst článek

Loď Zaandam vyplula 7. března z argentinského Buenos Aires, pak jí už ale nikde v Jižní Americe nebylo umožněno zakotvit. Plánem posádky bylo proplout Panamským průplavem do Karibiku a pokračovat na Floridu. Panamské úřady ale uvedly, že žádné plavidlo s potvrzenými případy koronaviru na palubě do průplavu nevpustí.

Provozovatelé plavidla sdělili, že symptomy chřipky má 53 cestujících a 85 členů posádky. Čtyři „starší hosté“ na lodi zemřeli, příčinu jejich smrti ale společnost Holland America neupřesnila.

Spor o náhradu škod: Schillerová se opřela o výklad vnitra, resort ale takovou analýzu nemá

Číst článek

„Ve čtvrtek bylo na koronavirus testováno několik pacientů s respiračními příznaky a dva byli pozitivní,“ uvedla firma Holland America. Testy, stejně jako zásoby jídla, přivezla pro pasažéry z postiženého plavidla sesterská loď Rotterdam.

Na výletní lodi Zaandam, plující pod nizozemskou vlajkou, se v současné době nachází 1243 cestujících a 586 členů posádky, včetně dvou lékařů a čtyř zdravotních sester.

Panama oznámila, že v zemi na nemoc COVID-19 zemřelo dalších pět pacientů, čímž se počet obětí zvýšil na 14. Nakažených je 786; za den jich přibylo 112.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme