Papežovy mše pod širým nebem v Panamě se zúčastnilo na 700 tisíc lidí z celého světa

Mší pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700 000 lidí, v neděli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. Večer místního času má ještě hlava katolické církve navštívit středisko pro lidi se syndromem AIDS, což bude poslední část programu papežovy pětidenní cesty do této středoamerické země.

Panama Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedělní mše pod širým nebem, která se konala časně ráno kvůli horkému počasí, se podle odhadů organizátorů zúčastnilo asi 700 000 lidí.

Kromě mladých z celého světa mezi nimi byli i prezidenti Kolumbie, Kostariky, Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu, Panamy a Portugalska.

‚Cesta míru.‘ Papež František vyzval v tradičním poselství k řešení konfliktů na Blízkém východě

Číst článek

Mše se uskutečnila na okraji metropole v parku, pojmenovaném po papeži Janu Pavlu II., který tradici Světových dnů mládeže v roce 1984 založil.

Na stejném místě promluvil papež František k mladým také v sobotu večer. Velký ohlas měla jeho slova o Panně Marii.

Mimo jiné řekl, že sice nevyšla ze sociálních sítí, přesto se z ní stala „jedna z nejvlivnějších žen v historii“. Papež v sobotu také vyzval mladé, aby se snažili „o něco většího“, než je život na sociálních sítích.

„Nestačí být celý den připojen, aby se člověk cítil uznávaný nebo milovaný,“ řekl papež František, který také používá sociální síť Twitter.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme