Panamská policie zatkla při operaci proti pašování drog 59 lidí a zabavila 3 tuny kokainu

V Panamě bylo zatčeno 59 lidí podezřelých z rozsáhlého pašování drog a zabaveny tři tuny kokainu. Kromě toho policisté zadrželi automobily, rychlé čluny a hotovost. Objevili také účty v bankách, přes které se praly peníze. Podle vyšetřovatelů byla do obchodů zapojená i kolumbijská povstalecká skupina FARC a obávaný mexický drogový kartel Sinaloa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásilka kokainu odhalená celníky | Foto: Celní správa ČR

Policejní operace trvala rok a půl. „Všechna zabavená droga pochází z Kolumbie, z rukou Třicáté fronty organizace FARC. Přes Panamu putovala do Asie, Mexika a Spojených států," řekl prokurátor Javier Caraballo.

Většina zadržených byli Kolumbijci a Mexičané. Levicoví povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) původně bojovali ve jménu marxistické ideologie proti kolumbijskému státu. Obchod s drogami postupně přibrali mimo jiné jako zdroj peněz.

Kolumbijská vláda stanovila jako jednu z podmínek probíhajících mírových rozhovorů s FARC, aby s narko byznysem přestal.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme