Svěřujeme milovaného emeritního papeže Benedikta Matce Boží, řekl papež František při novoroční mši

Papež František se při dnešní novoroční mši modlil ve Svatopetrské bazilice za svého předchůdce Benedikta XVI. Informovala o tom agentura DPA. Emeritní papež zemřel v sobotu ve věku 95 let ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae, kde žil od své rezignace v roce 2013.

Vatikán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František se při novoroční mši ve Svatopetrské bazilice

Papež František se při novoroční mši ve Svatopetrské bazilice | Foto: Guglielmo Mangiapane | Zdroj: Reuters

„Svěřujeme milovaného emeritního papeže Benedikta XVI. Matce Boží, aby ho doprovázela na jeho cestě z tohoto světa k Bohu,“ pronesl František během mše u příležitosti katolického Světového dne míru.

Benedikt, občanským jménem Joseph Ratzinger, stál v čele katolické církve v letech 2005 až 2013. Stal se prvním papežem po zhruba 600 letech, který na svou funkci rezignoval. V posledních dnech se jeho zdravotní stav zhoršoval.

Rakev s tělem 265. papeže bude od pondělka vystavena ve Svatopetrské bazilice. Pohřeb se uskuteční ve čtvrtek 5. ledna 2023 v 9.30 na Svatopetrském náměstí. Povede ho Benediktův nástupce František, což bude ve dvoutisícileté historii katolické církve bezprecedentní událost.

Při nedělní pobožnosti se František modlil také za ty, kteří trpí ve válkách. Věřícím doporučil, aby si do nového roku předsevzali nebýt líní a lhostejní vůči světovému dění a aby konali dobro. Člověk podle něj nemá jen pohodlně čekat, až se situace sama zlepší.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme