Papež bude předsedat obřadu Křížové cesty u římského Kolosea

Papež Benedikt XVI.vyjádřil v předvečer Velkého pátku politování nad tím, že západní lidé jsou stále více vzdáleni Bohu. Včera v podvečer v římské bazilice svatého Jana Lateránského vedl papež bohoslužbu věnovanou památce poslední večeře Páně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. | Foto: Jaroslav Skalický

Symbolicky omyl nohy dvanácti kněžím, jak to učinil Kristus svým dvanácti učedníkům. Peníze shromážděné od věřících během tohoto obřadu jsou letos určeny lidem trpícím po zemětřesení v Japonsku.

Meditace pro jednotlivá zastavení letošní Via Crucis připravila matka Maria Rita Piccione, která předsedá Federaci augustiniánských klášterů v Itálii.

Očekává se mimořádně vysoká účast i vzhledem k blízkému se blahořečení Jana Pavla II.

S velkým zájmem se ale očekává také odpolední televizní pořad, ve kterém Benedikt XVI. bude odpovídat na otázky týkající se víry, které mu položí několik věřících z různých zemí. Byli vybráni ze tří tisíc lidí, kteří poslali otázky do redakce pořadu s náboženskou tématikou italské státní televize RAI.

Vědunka Lunardi, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme