Papežův zdravotní stav po zápalu plic se zlepšuje. Nedělní projev však přednese ze své rezidence

Zdravotní stav papeže Františka, který trpí zánětem plic, se zlepšuje, ale své nedělní poselství pro jistotu přednese už podruhé v řadě ze své rezidence. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a ANSA s odkazem na zprávu Vatikánu, podle níž nejvyšší představitel katolické církve nemá horečku a nadále se léčí pomocí antibiotik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež František

Papež František | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash,©

„Aby se papež František nevystavoval prudkým teplotním změnám, přednese zítřejší (nedělní) kázání Anděl Páně z Casa Santa Marta,“ citovala zprávu Vatikánu, odkazující na rezidenci papeže, italská tisková agentura ANSA. Obřad bude živě přenášet televize a také velkoplošné obrazovky umístěné na Svatopetrském náměstí.

Za normálních okolností čte papež své nedělní poselství z okna Apoštolského paláce nad Svatopetrským náměstím.

Šestaosmdesátiletý František byl s ohledem na svůj zdravotní stav nucen vynechat také plánovanou cestu do Dubaje, kde měl vystoupit na nynějším klimatickém summitu COP28. Projev, v němž František světové lídry vyzval k průlomu v boji proti globálnímu oteplování a v němž ničení životního prostředí označil za urážku Boha, dnes papežovým jménem přednesl vatikánský státní sekretář, kardinál Pietro Parolin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme