‚Buďte opatrní.’ Papež František vyzval lidi, aby předčasně nevěřili ve vítězství nad koronavirem

Papež František v neděli vyzval, aby lidé předčasně nevěřili, že se podařilo zvítězit nad koronavirem. Po tradiční polední modlitbě Anděl Páně nabádal věřící na Svatopetrském náměstí, aby nadále byli opatrní a dodržovali pravidla zavedená proti šíření nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež o koronaviru promluvil po tradiční polední modlitbě Anděl Páně (archivní foto) | Zdroj: Vatican Media/Reuters

Papeže těší, že Itálie má akutní fázi epidemie za sebou, nicméně připomněl, že v jiných zemích si nemoc ještě vybírá mnoho obětí.

Slyšel, že v pátek v jedné zemi kvůli covidu-19 každou minutu zemřel jeden člověk. „To je strašné,” řekl, aniž upřesnil, o jakou zemi jde.

Svatopetrské náměstí a bazilika svatého Petra se pro návštěvníky znovu otevřely 24. května. Kvůli šíření koronaviru byly zavřené od března.

Novým typem koronaviru se podle statistik americké univerzity Johnse Hopkinse na celém světě nakazilo už více než 6,9 milionu lidí, nejméně 400 135 jich zemřelo.

Nejvíce zasažená je nyní Latinská Amerika. Rekordní počty mrtvých za jeden den v posledních dnech hlásila například Brazílie.

In many nations #Covid19 continues to claim many victims. I wish to express my closeness to those populations, to the sick and their families, and to all those who care for them. #PrayTogether

14:00 – 07. 06. 2020

3662 25153

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme