‚Byl zabit potřebným, kterému sám pomáhal.‘ Papež vzdal poctu knězi ubodanému migrantem

Papež František vzdal poctu italskému knězi, kterého tento týden ubodal patrně duševně narušený přistěhovalec. Italský pravicově populistický politik Matteo Salvini volá po odplatě, uvedla agentura Reuters.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František sloužil mši na Hod boží velikonoční v téměř liduprázdné Bazilice svatého Petra ve Vatikánu | Zdroj: Reuters

Jednapadesátiletý Roberto Malgesini, který se staral o imigranty a další potřebné v severoitalském městě Como, byl v úterý ráno nalezen mrtev s bodnými ranami před svým domem. Tuniský přistěhovalec, který podle policie trpí duševní poruchou, se později sám vzdal úřadům.

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími. Naposledy se jí lidé účastnili v únoru

Číst článek

Papež na konci své každotýdenní generální audience prohlásil, že Malgesini byl zabit „potřebným, kterému sám pomáhal, osobou, která byla duševně chorá“. Ocenil „mučednictví tohoto svědka dobročinnosti vůči nejchudším“ i „všechny kněží, jeptišky a laiky, kteří pracují s potřebnými, vyloučenými ze společnosti“. Přítomných asi 500 věřících požádal o minutu tiché modlitby za Malgesiniho.

Salvini chce vendetu

Lídr pravicově populistické strany Liga a zároveň bývalý ministr vnitra Salvini, který se s papežem v minulosti dostával do častých sporů na téma migrace, dnes ráno hovořil o zavražděném knězi na svém setkání s voliči v severní Itálii. „Skutečnost, že byl včera (v úterý) ráno v Comu ubodán kněz přistěhovalcem, který měl být vypovězen, je něco, kvůli čemu by měl každý volat po vendetě,“ citovala jej agentura ANSA.

Člen strany Italská levice Nicola Frantoianni označil Salviniho výzvu k pomstě zavražděného za „nechutnost“. Salvini podle něj tímto jen "„vstřikuje další jed do žil italské společnosti“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme