Papež František nezrušil kvůli koronaviru mši, na audienci podával lidem ruce, políbil dítě

Zatímco v řadě kostelů v Itálii ruší v těchto dnech kvůli šíření nového koronaviru mše, papež František ve nezrušil tradiční mši na Popeleční středu ani generální audienci na Svatopetrském náměstí v Římě. Během ní papež také podal ruce několika lidem a políbil dítě, informovala agentura AP.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František při generální audienci na Svatopetrském náměstí v Římě na Popeleční středu. | Zdroj: Reuters

Papež František při generální audienci rovněž poděkoval všem, kteří pomáhají epidemii nového koronaviru šířícího se od prosince z Číny zvládnout. „Chci vyjádřit svou blízkost trpícím nákazou koronavirem i zdravotníkům, kteří se o ně starají, stejně jako úřadům a všem, kteří pomáhají pacientům a snaží se šíření infekce zastavit,“ prohlásil dnes papež František k tisícům věřících, z nichž někteří měli na obličejích ochranné masky proti šíření virů.

Mše kvůli šíření koronaviru v Itálii zrušily v těchto dnech zejména regiony Lombardie a Benátsko. V Itálii zaznamenali podle posledních údajů civilní obrany 374 nakažených, z toho dvě třetiny v Lombardii. Dvanáct lidí v Itálii kvůli novému koronaviru zemřelo, uvedl dnes deník Corriere della Sera.

Opatření související s obřady na Popeleční středu přijali například i na Filipínách, kde kněží místo obvyklého křížku popelem na čelo sypali věřícím trošku popela na hlavu, aby se vyhnuli fyzickému kontaktu, a tím případnému šíření nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme