Papež František během novoroční mše velebil Pannu Marii i všechny matky

Papež František při mši velebil nejen Pannu Marii, ale rovněž všechny matky. Jejich láska představuje základ lidstva a je lékem pro dnešní svět, který je často rozdělený a plný samoty, strádání a hořkosti, citovala papeže agentura AP. Tradiční novoroční mše se konala u příležitosti církevního svátku Slavnost Matky boží Panny Marie. Římskokatolická církev zároveň slaví 52. Světový den míru.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Musíme se učit od matek, že hrdinství se projevuje sebeobětováním, síla soucitem a moudrost pokorou,“ řekl František. (ilustrační foto) | Foto: Stefano Rellandini | Zdroj: Reuters

„Musíme se učit od matek, že hrdinství se projevuje sebeobětováním, síla soucitem a moudrost pokorou,“ řekla hlava katolické církve ve svém kázání. Právě matky jsou osobami, které vědí, jak děti vzít za ruku a láskyplně je uvést do života, citoval z papežova prohlášení server Crux, který se zabývá zprávami z katolické církve.

Někdy se podle Františka mohou děti začít ubírat špatnou cestou, myslet si, že jsou silné a svobodné, ale stanou se z nich ztracení a zotročení lidé, kteří zapomněli na lásku svých matek a žijí v hněvu a hořkosti. Jak papež rovněž poznamenal, být „lstivý a zákeřný“ bývá někdy považováno za známku síly, „nejde však o nic jiného než slabost“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme