Vatikán zvažuje cestu papeže do Izraele, měl by se setkat s vůdcem pravoslavné církve Kirillem

Vatikán zvažuje krátkou cestu papeže Františka do Izraele. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na církevní zdroje. Cílem je setkání s patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem. Obě křesťanské duchovní autority zastávají protichůdné postoje k válce na Ukrajině. Zatímco papež František násilí tvrdě kritizuje, patriarcha Kirill se ruské agrese zastává.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František a patriarcha Kirill při svém prvním setkání na Kubě v roce 2016

Papež František a patriarcha Kirill při svém prvním setkání na Kubě v roce 2016 | Zdroj: Reuters

„Kristus je znovu křižován. Je přibíjen na kříže matek, které truchlí za nespravedlivou smrtí svých manželů a synů, na kříže uprchlíků, kteří utíkají před bombami s dětmi v náručích,“ pronesl papež František ve Vatikánu k věřícím na Květnou neděli.

V červnu uskuteční hlava katolické církve dlouho plánovanou návštěvu Libanonu. Vatikán teď uvažuje o jejím prodloužení o Izrael.

Papež završil reformu Vatikánu. Nově jeho orgány mohou vést i lidé mimo duchovenstvo včetně žen

Číst článek

Libanon a Izrael jsou spolu technicky ve válečném stavu. Do Jeruzaléma by proto měl papeže Františka přepravit vrtulník z jordánského Ammánu.

Papež by se se svým protějškem, vůdcem pravoslavné církve Kirillem, setkal za dobu svého působení podruhé. Poprvé tomu bylo v roce 2016 na Kubě.

Podle serveru The Jerusalem Post by případné setkání hlav obou obou církví v Izraeli bylo teprve druhým od dob tzv. papežského schizmatu v roce 1054, který křesťanskou církev rozdělil.

Štěpán Macháček, til Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme