Papež mimořádně udělí požehnání Městu a světu. Zdůraznil potřebu laskavosti, soucitu a jednoty

Papež František příští týden udělí mimořádné požehnání Urbi et Orbi, tedy Městu a světu. Oznámil to ve svém tradičním nedělním poselství, které vzhledem k pandemii pronesl v papežské knihovně ve Vatikánu, poselství přenášely internet a televize. Požehnání Urbi et Orbi dává papež pouze o Vánocích a Velikonocích.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František udělí mimořádné požehnání „Urbi et Orbi“ | Zdroj: Vatican Media/Reuters

Mimořádné požehnání udělí papež František v pátek večer na prázdném Svatopetrském náměstí, které je v rámci karanténních opatření pro veřejnost uzavřené.

V Itálii zemřelo za den 793 lidí s koronavirem, celkem už 4825. Nakažených je přes 53 tisíc

Číst článek

Papež také v neděli vyzval křesťany na celém světě, aby se ve středu v pravé poledne středoevropského času pomodlili Otčenáš. V souvislosti s pandemií zdůraznil potřebu laskavosti, soucitu a jednoty.    

Papežovo nečekané rozhodnutí porušit tradici ohledně Urbi et Orbi souvisí s těžkou situací Itálie, píše agentura Reuters. Na nákazu novým koronavirem tam zemřelo více než 4 800 lidí, nakažených je přes 53 tisíc a více než 6000 se uzdravilo.   

Let us pray for the many people who are dying alone, without being able to say goodbye to their loved ones. Let us pray also for the families who cannot accompany their loved ones on that journey. #PrayTogether youtube.com/watch?v=kNHfAg…

11:46 – 22. 03. 2020

8535 41090

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme