Papež je připraven jet do Severní Koreje, pokud ho pozve. Chce přispět k mírovým snahám

Papež František je připraven navštívit Severní Koreu, pokud ho tamní režim pozve. V rozhovoru s jihokorejskou stanicí KBS řekl, že by neodmítl šanci do této izolované země přijet a přispět k mírovým snahám, informovala v pátek agentura AFP.

Soul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež žehná věřícím.

Papež František je připraven navštívit Severní Koreu, pokud ho tamní režim pozve | Foto: Yara Nardi | Zdroj: Reuters

„Pokud mě pozvou - a tím chci říct, prosím, pozvěte mě - pak neodmítnu,“ řekl papež v rozhovoru s KBS, který byl v pátek odvysílán. „Cílem je jednoduše bratrství,“ dodal.

Putin píše Kim Čong-unovi. Chce, aby Rusko a Severní Korea rozšířily spolupráci

Číst článek

O možné návštěvě papeže Františka v KLDR se mluvilo již v roce 2018, kdy se bývalý jihokorejský prezident Mun Če-in několikrát sešel se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

Mun, který je katolického vyznání, poté papeži ústně tlumočil pozvání od severokorejského vůdce k návštěvě KLDR. Papež v reakci vyjádřil ochotu do Severní Koreje zavítat v případě oficiálního pozvání.

Poté, co druhý summit Kima a bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v roce 2019 skončil neúspěchem, ochably i kontakty mezi oběma Korejemi. Letos Pchjongjang provedl rekordní množství zbrojních testů a spekuluje se, že připravuje i novou jadernou zkoušku. Papež opakovaně vyzývá Korejce, aby usilovali o mír na Korejském poloostrově.

Severokorejská ústava formálně zaručuje svobodu vyznání, kromě několika státem určených míst k bohoslužbám a modlitbám ale nejsou žádné veřejné náboženské aktivity povoleny a křesťané jsou tvrdě pronásledováni, píše agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme