‚Krizi sleduji s velkými obavami.‘ Papež František vyzval k pomoci obyvatelům Jemenu

Papež František v neděli vyzval válčící strany v Jemenu, aby dodržovaly mezinárodní dohody a zajistily dodávky potravin obyvatelům této země na Arabském poloostrově. Učinil tak před odletem na historickou návštěvu Spojených arabských emirátů, které se v rámci koalice vedené Saúdskou Arábií účastní intervence do Jemenu. O papežově výzvě informovaly zahraniční tiskové agentury.

Tento článek je více než rok starý.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František míří na návštěvu Spojených arabských emirátů

Papež František míří na návštěvu Spojených arabských emirátů | Foto: Remo Casilli | Zdroj: Reuters

„Sleduji s velkými obavami humanitární krizi v Jemenu. Obyvatelstvo je z dlouhého konfliktu vyčerpané a mnoho dětí trpí hladem,“ řekla hlava římskokatolické církve věřícím, kteří se shromáždili na Svatopetrském náměstí.

„Modleme se silně. Jsou to děti, které mají hlad, které mají žízeň, které nemají žádné léky a kterým hrozí, že zemřou,“ dodal papež František.

Papež v neděli zahájí třídenní návštěvu Spojených arabských emirátů. Jako první hlava římskokatolické církve stane na půdě Arabského poloostrova, kde se zrodil islám. František od svého nástupu do funkce vyzývá k dialogu mezi islámem a křesťanstvím.

Papež nebude měnit pravidla celibátu, krotí i očekávání od summitu o zneužívání dětí kněžími

Číst článek

Spojené arabské emiráty jsou součástí arabské koalice pod vedením Saúdské Arábie, která zasáhla do občanské války v Jemenu na straně jemenské vlády.

V zemi na jihozápadě Arabského poloostrova proti ústřední vládě bojují šíitští povstalci podporovaní Íránem. Františka do Spojených arabských emirátů pozval šajch Muhammad bin Zajd Nahaján a místní malá katolická komunita.

S napětím se očekává, zda se papež ke konfliktu v Jemenu vyjádří i přímo během své návštěvy Spojených arabských emirátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme