Papež František svatořečil najednou více než 800 blahoslavených

Papež František dopoledne při slavnostním obřadu na Svatopetrském náměstí svatořečil najednou více než 800 blahoslavených. Překonal tak rekord 483 svatořečení pontifikátu Jana Pavla II. Datum dnešní ceremonie už předem stanovil jeho předchůdce Benedikt XVI. v únoru, kdy oznámil svou abdikaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostního obřadu svatořečení na náměstí svatého Petra se zúčastnily desetitisíce lidí | Zdroj: ČTK

Papež František pronesl poprvé slavnostní formuli svatořečení. Noví svatí jsou dvě jihoamerické řeholnice, matka Laura Montova, která se věnovala výchově těch nejchudších v Kolumbii, a matka Lupita z Mexika.

Papež současně svatořečil 800 mužů, kteří v roce 1480 při obléhání jihoitalského Otranta Turky, odmítli přestoupit na islám a zvolili smrt. Všichni byli popraveni na Minervině vrchu u Otranta.

Slavnostního obřadu svatořečení na náměstí svatého Petra se zúčastnily desetitisíce lidí, zejména věřící z jihoitalské oblasti Puglia, kde je kult otranských mučedníků stále velmi živý.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme