Papež František v polském Krakově sloužil mši. Přeje si skromnější církev

Svatý otec během čtvrtého dne své návštěvy Polska mimo jiné sloužil mši v krakovském kostele svatého Jana Pavla II. s polskými kněžími. Věřící vyzval, aby dodržovali odkaz bývalého papeže. Odpoledne poobědval se zástupci mladých katolíků, kteří do Polska přijeli na Světové dny mládeže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František v polském Krakově | Zdroj: Reuters

Papež si v sobotu prohlédl také Sanktuarium Božího milosrdenství, tedy komplex na krakovském předměstí. Vyzpovídal tam několik vybraných mladých poutníků v několika cizích jazycích.

Na sobotní mši svaté v Krakově byly tisíce církevních hodnostářů. Na náměstí před kostelem se ale tísnilo dalších několik tisíc věřících. Při dopolední mši asi dvěma tisícům polských kněží a biskupů řekl, že chce skromnější a otevřenější církev.

Duchovní by podle papeže neměli žít "dvojí" život a měli by se více setkávat s lidmi. Nejvyšší představitel katolické církve se také v souladu s tradicí poobědval s dobrovolníky. V neděli jeho návštěva Světových dnů mládeže končí.

Odpoledne poobědval papež František s 12 mladými katolíky. Každý kontinent zastupovali jeden chlapec a jedna dívka.

V pátek se papež mimo jiné zúčastnil symbolické křížové cesty při příležitosti Světových dnů mládeže.

Papež František při mši v Krakově | Foto: Reuters

„Dnes večer objímáme spolu s Ježíšem s velkou láskou naše syrské bratry - utečence, kteří prchají před válkou,“ uvedl během křížové cesty. Ta připomněla i jiné velké problémy dnešního světa, jako je hlad, bída a utrpení.

V přechozích dnech pak navštívil například klášter Jasná Hora, kde je polská národní svátost - obraz Panny Marie Čenstochové starý 600 let, nebo zamířil do bývalého nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi a Březince. Jeho návštěva má vyvrcholit v neděli mší pod širým nebem.

Papež František | Foto: Český rozhlas

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme