Papež František vyzval ve Filadelfii k toleranci a dodržování náboženských svobod

Papež František dnes ve Filadelfii na setkání rodin z celého světa završí svou návštěvu Spojených států. Věřící vyzval k toleranci a dodržování svobody vyznání. Zároveň varoval před zneužíváním víry jako záminky k nenávisti a brutalitě. Vyjádřil také podporu imigrantům do Spojených států, kteří čelí nepřátelství ze strany některých politiků.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František vyzval věřící ve Filadelfii, která je symbolickým rodištěm Spojených států, aby žili v souladu s americkými ideály. Připomněl, že svoboda vyznání je základním právem každého člověka a znamená především toleranci k druhým a jejich vyznání.

Papeže znovu přivítaly nadšené davy lidí, většina z nich hispánského původu či přistěhovalců z jiných částí světa. Už v předchozích dnech papež vyzval Spojené státy, aby přijímaly imigranty se vstřícností.

Ve Filadelfii František přistěhovalce přímo povzbudil, když je vyzval, aby se nevzdávali při těžkostech a nikdy se nestyděli za své tradice.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme