Ničení životního prostředí je urážkou Boha, uvedl papež v projevu pro klimatický kongres v Dubaji

Papež František vyzval světové lídry, aby dosáhli průlomu v boji proti globálnímu oteplování. Ničení životního prostředí označil za urážku Boha. Papežův projev přednesl podle agentury AFP na klimatického summitu COP28 vatikánský státní sekretář, kardinál Pietro Parolin. Papež se akce v Dubaji, kde je i český premiér Petr Fiala, nemohl zúčastnit kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu.

Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František

Papež František | Foto: Guglielmo Mangiapane | Zdroj: Reuters

„Jsem s vámi, protože ničení životního prostředí je urážkou Boha,“zaznělo v projevu. „Bratři a sestry, je nezbytné, aby nastal průlom, který nebude částečnou změnou kurzu, ale spíše novým způsobem společného postupu,“ uvedl papež.

Papež zasáhl proti jednomu z největších oponentů. Kardinálovi Burkeovi odebral plat i byt

Číst článek

„Nechť je tato konference smluvních stran bodem obratu: nechť ukáže jasnou a hmatatelnou politickou vůli, která povede k rozhodnému urychlení ekologické transformace,“ dodal.

František od svého zvolení do úřadu v roce 2013 učinil z ochrany životního prostředí ústřední motiv svého pontifikátu. V roce 2015 jí věnoval encykliku Laudato si´ (Chvála vám), což je dvousetstránkový manifest za integrální ekologii.

Papež také 4. října zveřejnil nový text o klimatu s názvem Laudate Deum (Chvála bohu), který vyzývá velmoci, aby se vzdaly fosilních paliv.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme