V rozporu s opatřeními italské vlády. Papež vyzývá kněze k navštěvování nemocných

Papež František v úterý vyzval kněze, aby sebrali odvahu a vyšli mezi nemocné lidi a šířili sílu božího slova. Také duchovní v úterý na ranní mši prosil, aby pomáhali zdravotníkům a dobrovolníkům v boji proti šíření koronaviru. Vatikán v posledních dnech nechal zavřít hlavní místní muzea, uvedla tisková agentura APA. Přidal se tak k opatřením, která přijala italská vláda. Stát zatím ohlásil jednoho nakaženého novým typem koronaviru.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František nechal v neděli zavřít Vatikánská muzea i Sixtinskou kapli. | Zdroj: Reuters

„Modleme se k Pánu také za naše kněze, aby měli odvahu vyjít a navštěvovat nemocné a přinést jim sílu božího slova," řekl v úterý ráno papež. V pondělí se František modlil za nemocné, lékaře, sestry a dobrovolníky, kteří „pomáhají rodinám, seniorům v domovech důchodců, vězňům, kteří jsou zavření“. V úterý ráno vyzval také, aby duchovní pomohli zdravotníkům a dobrovolníkům pečujícím o nakažené koronavirem.

Papež František rušil kvůli nachlazení většinu mší a audiencí. Výsledky testu na koronavirus má negativní

Číst článek

Hlava římskokatolické církve od tohoto týdne slouží ranní mše bez věřících ve své rezidenci v Domě Svaté Marty. Vatikán je přenáší živě přes internet.

Apel papeže, aby duchovní navštěvovali nemocné, je v přímém rozporu s tím, k čemu nyní vyzývá italská vláda, upozornila agentura AFP. Dekret, který podepsal premiér Giuseppe Conte, od úterý zavádí v celé Itálii tvrdá omezení pohybu i zákaz hromadných akcí včetně svateb a pohřbů. Kontakt s nakaženými by měli lidé podle dekretu omezit na minimum.

Vatikán minulý pátek oznámil prvního nakaženého novým typem koronaviru. Již na konci února papež František zrušil většinu veřejných vystoupení, a to kvůli silnému nachlazení. Test na koronavirus u něj byl ale negativní.

Papež ve snaze zabránit šíření viru nechal už v neděli uzavřít vatikánská muzea či Sixtinskou kapli. Podle AFP v úterý zelo prázdnotou i Svatopetrské náměstí. Na něm by se věřící neměli shromáždit ani ve středu, kdy se tradičně koná generální audience. Hlava římskokatolické církve k věřícím nepromluví z balkonu své rezidence, ale přes internet.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme