Papež mlčky požehnal věřícím

Papež Jan Pavel II. požehnal věřícím z okna římské kliniky Gemelli, kde se zotavuje z tracheotomie. Tu podstoupil před deseti dny. Tradiční nedělní motlitbu ale papež sledoval v televizním přenostu. "Zdravotní stav papeže Jana Pavla II. se neustále zlepšuje, ale nesmíme ho příliš namáhat," prohlásil vatikánský mluvčí. Proto se ani dnes Jan Pavel II. nemodlil přímo s věřícími nedělní modlitbu Anděl páně. Na Svatopetrském náměstí ho zastoupil jako minulou neděli monsignor Sandri.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež v nemocnici | Zdroj: ČTK

Na velkých obrazovkách věřící viděli papeže, který sledoval modlitbu z polikliniky Gemeli. Po modlitbě Jan Pavel II. přistoupil k oknu papežského apartmánu v nemocnici, aby dal mlčky požehnání a pozdravil věřící, kteří přišli k poliklinice. Papežův stav se oproti minulému týdnu zdá být trochu lepší, ale stále ještě nemluví.

Papež podstoupil před deseti dny tracheotomii, tedy otevření dýchacího otvoru krkem přímo do průdušnice. Lékaři mu tak usnadnili dýchání.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme