Papež mluvil s Bushem o globalizaci

Rozdělení světa na bohaté a chudé, solidární společnost a ochrana lidského života od samého početí - to byla hlavní témata, se kterými se papež Jan Pavel II. obrátil na amerického prezidenta. Jejich setkání v Castelgandolfu sledovala spolupracovnice Radiožurnálu Vědunka Lunardi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident George Bush se setkal v papežském letním sídle v Castelgandolfu s papežem Janem Pavlem II. Prezident Bush poděkoval Janu Pavlu II. za to, že vtiskl naší době mimořádný impuls svobody za to, že ukázal krásu pravdy. Jan Pavel II. mluvil o revoluci možností, která by měla dát všem národům na světě možnost přispět svým dílem k ekonomické prosperitě a těšit se z jejich plodů. Zdůraznil znepokojení katolické církve nad tragickým rozdělením světa na bohaté a chudé a žádá globalizaci solidarity. Papež hovořil také o ochraně života od samého početí o potřebě otevřenější politiky vůči imigrantům o zrušení nebo alespoň snížení zahraničního dluhu chudých zemí o prosazování míru prostřednictvím jednání.

V projevu se papež vrátil k janovskému summitu G8 a mimojiné řekl: "V těchto dnech se pozornost zaměřila na proces ekonomické globalizace, proces, který se za posledních deset let velmi zrychlil. Katolická církve oceňuje možnosti ekonomického růstu a materiálního blahobytu, ale je také znepokojena, protože svět zůstává rozdělen. Ne na politické a vojenské tábory, nýbrž tragická demarkační linie dělí ty, kteří mohou využívat možností vytvořených globalizací od těch, kteří zůstávají mimo.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme