Papež na Kubě vyzval k užší spolupráci s USA. V Havaně ho vítaly tisíce lidí

Papež František vyzval Kubu a Spojené státy k dalšímu prohloubení spolupráce. Vatikán hrál v minulých letech klíčovou roli při jednání o obnovení vztahů mezi Washingtonem a Havanou. V „globální atmosféře třetí světové války" je to podle něj důležité gesto usmíření. Podle papeže je teď potřeba vzájemné usmíření dotáhnout do konce a dát tím příklad celému světu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František projíždí Havanou

Papež František projíždí Havanou | Zdroj: Reuters

Papeže Františka na Kubě přivítaly tisíce lidí. Na letišti ho pozdravil i prezident komunistické země Raúl Castro. Dnes povede František mši v centru Havany.

„Vím, že vzpomínka na apoštolské cesty mých dvou předchůdců probudila v lidech i vůdcích Kuby cit a vděčnost. Dnes posilujeme tato pouta spolupráce a přátelství. Katolická církev tak může dál podporovat Kubánce v jejich nadějích a touhách,“ řekl Svatý otec.

Po vítězství komunistické revoluce byla Kuba prohlášena ateistickým státem. Pozdější změna ústavy ale toto označení zrušila. Nyní se k římskokatolické církvi hlásí asi polovina obyvatel ostrovní země.

Před papežovým příjezdem se čistila a opravovala místa, kterými bude pontifik během návštěvy projíždět.

Jde o třetí hlavu římskokatolické církve, která do země zavítala. Papež se na Kubě zdrží tři dny, příští týden zamíří na návštěvu Spojených států.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme