Papež odsoudil sexuální zneužívání dětí

Papež Jan Pavel II. se vůbec poprvé vyjádřil ke skandálu kolem sexuálního zneužívání, kterého se měli dopouštět někteří duchovní katolické církve ve Spojených státech. Papež řekl, že zneužívání dětí je považuje společnost právem za zločin a v církvi pro ně není místo. Toto velmi jasné prohlášení může ovlivnit, jestli katolická církev vydá nařízení o automatickém vydávání pedofilních knězů světským úřadům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež a američtí kardinálové | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Vědunka Lunardi o jednání u papeže

Ve Vatikánu dnes začalo dvoudenní jednání o problému pedofilie v amerických katolických kruzích. Do Říma přicestovalo ze Spojených států 13 členů americké biskupské konference, kteří jednají se zástupci Svatého stolce a se státním tajemníkem Vatikánu kardinálem Sodanem. Papež Jan Pavel II. bude sledovat jednání osobně. Předseda americká biskupské konference monsignor Gregory vyjádřil naději, že bude vypracována politika schopná zabránit opakování případů pedofilie. Není známo, zda se bude hovořit o eventuální demisi bostonského arcibiskupa Bernarda Lowa obviněného z příliš laxního přístupu k několika případům pedofilie jeho podřízených. Jednání sleduje zblízka řada amerických televizí, i když Vatikán prozatím hodlá informovat o výsledcích pouze na závěr prací dvoudenního setkání.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme