Papež odsoudil terorismus a vyzval k řešení problémů světa

Papež Jan Pavel II. sloužil slavnostní velikonoční mši na Svatopetrském náměstí v Římě a udělil požehnání Urbi et Orbi. Vše doprovázela velmi přísná bezpečnostní opatření; desítky tisíc veřících vyslechly i apel, aby lidsto odolalo nebezpečí terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Papež Jan Pavel II. před bazilikou Sv. Petra ve svém velikonočním poselství vyzval lidi dobré vůle, aby v sobě opět našli odvahu čelit zlu, nepodléhat pokušení pomsty a naopak odpouštět. Připomenul utrpení mnoha lidí, zejména ve Svaté zemi a Iráku a apeloval na mezinárodní instituce včetně OSN, aby urychlily vyřešení současných obtíží.

Lidstvo musí podle Svatého otce odolat nehumánnímu a nešťastnému jevu, kterým je rozšířený terorismus.

Na závěr liturgického obřadu papež popřál ve 62 jazycích věřícím a udělil požehnání Urbi et Orbi - Městu Římu a světu.

Jan Pavel II. stojí v čele katolické církve od 16. října 1978, kdy byl zvolen 264. papežem, nástupcem Jana Pavla I. Papeže sužuje Parkinsonova nemoc, jejíž projevy jsou každému patrné. V poslední době se při bohoslužbách pohybuje výhradně na zvlášť upraveném vozítku. Obtížně se vyjadřuje, takže jeho proslovy za něho často předčítají nebo dokončují někteří z kardinálů.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme