Papež pokračuje v dechových cvičeních a už i promluvil

Zdravotní stav papeže se nadále zlepšuje. Jan Pavel II. podle Vatikánu pokračuje v dechových cvičeních a připravuje se na celebrování mší. Vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls po návštěvě v římské nemocnici Gemelli uvedl, že Svatý otec má za sebou už pátou klidnou noc. Významný vatikánský kardinál Joseph Ratzinger dokonce prohlásil, že papež po čtvrteční tracheotomii už dokonce promluvil. Údajně s ním krátce hovořil italsky a německy. O detailech rozhovoru ale Ratzinger s italskými novináři mluvit nechtěl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. v nemocnici | Foto: ČTK/AP

Vatikánský list L'Osservatore Romano napsal, že Jan Pavel II. věnuje část svého času modlitbám a duchovním cvičením. Se svými zvláštními tajemníky denně slouží mši, čte breviář, medituje a cvičí si duševní schopnosti.

Papež, kterému je 84 let, byl na klinice Gemelli už začátkem února, a to rovněž kvůli problémům s dýcháním spojeným s chřipkovým onemocněním. Po deseti dnech byl propuštěn do domácího ošetřování.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme