Papež pokračuje v dechových cvičeních a už i promluvil

Zdravotní stav papeže se nadále zlepšuje. Jan Pavel II. podle Vatikánu pokračuje v dechových cvičeních a připravuje se na celebrování mší. Vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls po návštěvě v římské nemocnici Gemelli uvedl, že Svatý otec má za sebou už pátou klidnou noc. Významný vatikánský kardinál Joseph Ratzinger dokonce prohlásil, že papež po čtvrteční tracheotomii už dokonce promluvil. Údajně s ním krátce hovořil italsky a německy. O detailech rozhovoru ale Ratzinger s italskými novináři mluvit nechtěl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. v nemocnici | Zdroj: ČTK

Vatikánský list L'Osservatore Romano napsal, že Jan Pavel II. věnuje část svého času modlitbám a duchovním cvičením. Se svými zvláštními tajemníky denně slouží mši, čte breviář, medituje a cvičí si duševní schopnosti.

Papež, kterému je 84 let, byl na klinice Gemelli už začátkem února, a to rovněž kvůli problémům s dýcháním spojeným s chřipkovým onemocněním. Po deseti dnech byl propuštěn do domácího ošetřování.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme