Papež poprvé od operace promluvil na veřejnosti

Papež Jan Pavel II. poprvé po dvou týdnech promluvil na veřejnosti. Jeho první slova zachytila vatikánská televize. Papež je na klinice Gemelli hospitalizován od 24. února, kvůli dýchacím potížím mu lékaři provedli tracheotomii. Do Vatikánu by se ale měl vrátit během příštího týdne, před Květnou nedělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež žehná z okna nemocnice | Zdroj: ČTK

Papež se účastnil mše, kterou sloužil v kapli nemocnice Gemelli jeho osobní tajemník, monsignor Dziwisz. Byli přítomni dva kardinálové z Tanzanie a lékaři. V závěru liturgie se papež připojil k modlitbě a po obřadu odpověděl krátce na pozdrav arcibiskupa z Dar es Salaamu, který mu řekl, že celá Tanzanie se modlí za jeho uzdravení. "Dobře, dobře", řekl Jan Pavel II.

Hovoří se značnou námahou a ne příliš srozumitelně, ale je to poprvé, co promluvil na veřejnosti, a jak ujišťují jeho spolupracovníci, pokračuje v hlasové rehabilitaci. V pondělí se očekává další lékařská zpráva, s oznámením data návratu Svatého otce do Vatikánu.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme