Papež požádal jménem církve o odpuštění za hříchy pedofilních kněží

Papež Benedikt XVI. se vyjádřil mimořádně otevřeně k sexuálním skandálům, které otřásly katolickou církví v posledním roce. Papež požádal o odpuštění během liturgie, která slavnostně ukončila Kněžský rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. ve svém papamobilu

Papež Benedikt XVI. ve svém papamobilu | Foto: Tomáš Adamec

Na Svatopetrském náměstí se u té příležitosti sešlo na patnáct tisíc kněží z devadesáti zemí. Kněžský rok byl vyhlášen loni, ještě před odhalením desítek skandálních případů zneužívání nezletilců kněžími.

„Prosíme naléhavě Boha a všechny osoby, kterých se to týká, o odpuštění. Současně slibujeme, že uděláme vše pro to, aby k případům zneužívání už nikdy nedošlo,“ pronesl papež Benedikt XVI. při liturgii na Svatopetrském náměstí, která ukončila Kněžský rok.

Papež podtrhl, že tak, jako pastýř musí používat hůl na ochranu svého stáda, i církev musí energicky hájit víru před osobami, které ji uvádějí na scestí a desorientují věřící.

Nelze hovořit o lásce, zdůraznil papež, když se toleruje chování, nehodné poslání kněze a hůl může v takových případech sloužit lásce. Papež dodal, že katolická církev bude přísněji kontrolovat muže, kteří chtějí být přijati do kněžských řádů.

Vědunka Lunardi, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme