Papež pozdravil věřící, v úřadě hodlá setrvat

Papež Jan Pavel II. potvrdil, že hodlá nadále řídit svůj úřad. Vyvrátil tak spekulace, že by mohl kvůli zdravotním potížím odstoupit. Věřící na náměstí Svatého Petra pozdravil Svatý otec z okna své vatikánské pracovny. Zároveň jim poděkoval, že se za něho modlili během jeho hospitalizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež žehná věřícím | Zdroj: ČTK

"Stále potřebuji vaši pomoc před Bohem, abych mohl plnit poslání, které mi svěřil Ježíš," uvedl Jan Pavel II. v poselství, které přečetl z větší části jeho spolupracovník, arcibiskup Leonardo Sandri.

Nejvyšší představitel katolické církve sám jen několika slovy poděkoval tisícům poutníků shromážděným na Svatopetrském náměstí a také všem věrným, kteří sledovali modlitby v rozhlase a televizi, a požehnal jim.

Na veřejnosti se Svatý otec objevil poprvé od čtvrtečního propuštění z nemocnice, kde byl deset dní kvůli dýchacím problémům spojeným s chřipkou. Čtyřiaosmdesátiletý papež vyzval také k propuštění všech rukojmích, které drží iráčtí bojovníci, včetně italské novinářky Giuliani Sgrenové.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme