Papež předčasně odešel ze setkání s muslimy a židy v Jeruzalémě

Trapnou situací skončila konference o mezináboženském dialogu, které se včera večer v Jeruzalémě účastnil i papež Benedikt XVI. Vrchní islámský soudce v Palestině Tajsír Tamímí shromáždění využil k ostrým výpadům proti Izraeli. Když si papež vyslechl překlad jeho projevu, ze shromáždění předčasně odešel.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Benedikt XVI. v Izraeli

papež Benedikt XVI. v Izraeli | Zdroj: ČTK

Šajch Tajsír Tamímí kritizoval boření palestinských domů izraelskou armádou. Mluvil o zabíjení dětí, žen a starých lidí v Gaze. To ale nebylo v plánu a desetiminutový projev muslimského klerika zaskočil i katolické organizátory.

Jeruzalémský patriarcha se marně snažil Tamímího zastavit. Že jde o politiku, a nikoli o mezináboženské souznění, pochopili ze šajchova tónu i ti, kteří nerozuměli jeho arabštině. Papež sice podal Tamímímu ruku, ze sálu ale ihned odešel.

Tamímího vzápětí ostře kritizovali hlavně židé. Napříště už se prý nebudou podobných setkání účastnit, pokud bude v muslimské delegaci Tamímí.

Související příspěvky:
Papež Benedikt XVI. zahájil pětidenní návštěvu Izraele
Izrael se obává atentátu na papeže ze strany židovských extremistů
Papež vyzval na hoře Nebo k usmíření mezi židy a křesťany
Papež zahájil ostře sledovanou cestu do Svaté země

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme