Papež přijíždí do Německa na světové dny mládeže

Do Kolýna nad Rýnem dnes přijede papež Benedikt XVI.. Pozdraví mladé poutníky z celého světa, kteří se sešli na dvacátých světových dnech mládeže. Jde o první zahraniční cestu papeže německého původu od jeho nástupu do čela katolické církve letos v dubnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

věřící před plakátem papeže

věřící před plakátem papeže | Zdroj: ČTK

Světové dny mládeže jsou největší poutní akcí římsko-katolické církve. Její základy položil Jan Pavel II. a ještě před svou smrtí vybral z Evangelia hlavní motto setkání: "Přišli jsme se mu poklonit".

Ježíšovi, tak jako tři králové, se přišlo poklonit do Kolína už na půl milionu lidí z téměř 200 zemí světa. Jejich nápor ve středu večer nezvládlo hlavní kolínské nádraží. Policie ho musela částečně evakuovat a záchranná služba odvezla několik zraněných poutníků z tlačenice.

Počet poutníků dnes ještě stoupne, neboť do Kolína přijíždí papež Benedikt XVI., a to nikoliv bez určitých obav. "Je to pro něho výzva, protože my Němci jsme stále kritičtí, na rozdíl třeba od mexických katolíků," potvrzuje reformistické tlaky páter Eberhard von Gemmingen.

Benedikt XVI. přiletí na kolínské letiště v poledne a odpoledne pozdraví věřící ze zvláštní lodě, kterou bude projíždět po Rýně. Kvůli jeho návštěvě budou uzavřeny mosty přes řeku, ve městě panují i další přísná bezpečnostní opatření, na pořádek bude dohlížet 4000 policistů.

Vpodvečer zavítá papež do kolínské katedrály, odkud papamobilem odjede do arcibiskupské rezidence. Organizátoři očekávají, že pontifika přijde přivítat až 650.000 lidí. Benedikt XVI. zůstane v Kolíně až do neděle, kdy bude sloužit závěrečnou mši, jíž se má podle odhadů zúčastnit až 800.000 věřících.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme