Papež rozdává bezdomovcům k Vánocům telefonní karty a lístky na metro

Papež František je pověstný neobvyklými činy. Za dobu, co stojí v čele katolické církve, například, zdvojnásobil množství peněz, které se rozdělují jako almužny chudým. Každý týden také podepisuje na sto šeků v hodnotě 200 až 1000 eur, tedy v přepočtu víc než 27 tisíc korun, potřebným lidem, kteří se na něj obrátili s naléhavou prosbou o pomoc. A na období vánoc připravil papež další krok, který nemá u jeho předchůdců obdoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Zdroj: ČTK

Na papežův pokyn připravil papežský almužník Monsignor Konrád Krajewski celkem dva tisíce obálek. Každá z nich obsahuje telefonní kartu a jednodenní lístek na římské metro a vánoční pozdrav podepsaný papežem Františkem.

Na obálce nechybí vatikánská známka, a tak mohou papežovo vánoční přání poslat chudí svým příbuzným bez jakýchkoli dalších nákladů.

Podle jasných pokynů rozdávají obálky žebrákům a bezdomovcům sestry matky Terezy v centrech, kam si potřební chodí pro jídlo, dále pak dobrovolníci, ale také sám papežský almužník Konrád Krajewski.

Papež František ale také dostal dárek. Dobrovolníci a návštěvníci vatikánského charitativního centra mu darovali k jeho zítřejším narozeninám zelený svetr a dort se 77 svíčkami.

Podniká papež noční výpravy?

V posledních době se také šíří zpráva, že papež František opouští v noci v přestrojení Vatikán a rozdává bezdomovcům peníze. V nedávném rozhovoru to nepřímo naznačil právě arcibiskup Konrad Krajewski, který uvedl, že když řekne papeži, že jde do římských ulic za chudými, vždycky existuje riziko, že se k němu bude chtít papež přidat.

Novináři začali pátrat, co je na tom pravdy, a Huffington Postu jeden ze členů švýcarské gardy údajně potvrdil, že papež František v noci skutečně chodí do římských ulic převlečený za obyčejného kněze a setkává se s lidmi bez domova. Vatikán k tomu mlčí. Informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Telefonní karty už papežský almužník letos rozdával, a to ilegálním imigrantům z Afriky, kteří přežili začátkem října potopení lodě u ostrova Lampedusa, aby mohli dát vědět příbuzným, že jsou v pořádku.

Lucie Chvojková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme