Papež se dočkal bouřlivého přivítání v Kolíně nad Rýnem

Papež Benedikt XVI. si získal během prvního dne své návštěvy Německa srdce desetitisíců věřících. V Kolíně nad Rýnem mu přichystali mimořádně vřelé přivítání. Osmasedmdesátiletý Svatý otec se jen stěží ubránil dojetí. Program prvního dne vyvrcholil u gotické katedrály v centru Kolína nad Rýnem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež v Kolíně nad Rýnem | Zdroj: ČTK

Frenetický jásot a skandování Benedico! či Benedetto! nebralo před kolínským dómem konce, až kardinál Meissner musel zasáhnout. Benedikt XVI. pak zavzpomínal na svá mladá léta a studentské doby, které ho váží právě k Porýní i Kolínu. Ještě před tím Svatý otec požehnal poutníkům na lodi uprostřed Rýna i těm, kteří se shromáždili v hojném počtu po obou jeho březích.

A jak prožívala setkání s papežem česká poutnice Jana? "Je to tady nádherné, úplně super zážitek!"

Benedikt XVI. přijel do Kolína pozdravit mladé poutníky z celého světa, kteří se tam sešli na 20. světových dnech mládeže. Jde o první zahraniční cestu papeže německého původu od jeho nástupu do čela katolické církve letos v dubnu.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme