Papež se úspěšně zotavuje z tracheotomie

Papež Jan Pavel II. se po operaci dobře zotavuje. Oznámil to Vatikán ve zprávě o zdravotním stavu hlavy katolické církve. Papež je v římské nemocnici Gemelli už pátý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II. v okně kliniky Gemelli | Foto: ČTK

Vatikánské komuniké bylo stručné, ale vyznělo optimisticky. Zdravotní stav papeže je podle lékařů celkově dobrý, po operaci z minulého čtvrtka se neobjevily žádné komplikace a v pořádku jsou rovněž všechny výsledky testů a vyšetření.

Jan Pavel II. tráví několik hodin denně v křesle a začal s dýchací a hlasovou rehabilitací. Dnešní komuniké ale nehovoří o tom, jak dlouho zůstane papež v nemocnici. Podle lékařů je ještě předčasné hovořit o tom, kdy se svatý otec bude moci vrátit do Vatikánu. Další lékařská zpráva bude zveřejněna až ve čtvrtek.

Čtyřiaosmdesátiletý papež byl urychleně hospitalizován 24. února s dýchacími potížemi a podstoupil tracheotomii, čili otevření dýchacího otvoru krkem přímo do průdušnice. Lékaři ho vyzvali, aby prozatím nemluvil, dokud se situace nezlepší.

Poprvé se tak Jan Pavel II. za 26 let v čele katolické církve nezúčastnil nedělní veřejné modlitby Anděl Páně. Shromážděným věřícím jen kardinál Leonardo Sandri tlumočil papežovo poselství. Týž den se ale nečekaně objevil u okna svého pokoje a mlčky požehnal asi 200 lidem shromážděným před nemocnicí.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme