Papež se úspěšně zotavuje z tracheotomie

Papež Jan Pavel II. se po operaci dobře zotavuje. Oznámil to Vatikán ve zprávě o zdravotním stavu hlavy katolické církve. Papež je v římské nemocnici Gemelli už pátý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II. v okně kliniky Gemelli | Zdroj: ČTK

Vatikánské komuniké bylo stručné, ale vyznělo optimisticky. Zdravotní stav papeže je podle lékařů celkově dobrý, po operaci z minulého čtvrtka se neobjevily žádné komplikace a v pořádku jsou rovněž všechny výsledky testů a vyšetření.

Jan Pavel II. tráví několik hodin denně v křesle a začal s dýchací a hlasovou rehabilitací. Dnešní komuniké ale nehovoří o tom, jak dlouho zůstane papež v nemocnici. Podle lékařů je ještě předčasné hovořit o tom, kdy se svatý otec bude moci vrátit do Vatikánu. Další lékařská zpráva bude zveřejněna až ve čtvrtek.

Čtyřiaosmdesátiletý papež byl urychleně hospitalizován 24. února s dýchacími potížemi a podstoupil tracheotomii, čili otevření dýchacího otvoru krkem přímo do průdušnice. Lékaři ho vyzvali, aby prozatím nemluvil, dokud se situace nezlepší.

Poprvé se tak Jan Pavel II. za 26 let v čele katolické církve nezúčastnil nedělní veřejné modlitby Anděl Páně. Shromážděným věřícím jen kardinál Leonardo Sandri tlumočil papežovo poselství. Týž den se ale nečekaně objevil u okna svého pokoje a mlčky požehnal asi 200 lidem shromážděným před nemocnicí.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme