Papež se v Londýně omluvil obětem sexuálního zneužívání

Během mše ve Westminsterské katedrále se papež omluvil nevinným obětem sexuálního zneužívání. Vyjádřil také naději, že víra překoná hanbu a ponížení, které tyto hříchy spáchali. A doufá, že církev s pomocí všech věřících i oběti se ze skandálu vzpamatují a budou silnější než kdy dříve.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež v Británii.jpg

Papež v Británii.jpg | Zdroj: ČTK

Slova Benedikta XVI. určitě přivítá mnoho z těch, kteří navzdory zneužívání neztratili víru. Ale církev vyhání čerta ďáblem a svým řešením pedofilních skandálů si zadělává na další problémy.

Svůj boj totiž zaměřila především proti homosexuálním členům kléru. Zdůvodňuje to tím, že právě z jejich řad pocházelo nejvíce pachatelů. Jenže kněží nezneužívali jen chlapce, ale znásilňovali i dívky. A ani podle sexuologů neexistuje žádné spojení mezi homosexualitou a pedofilií.

Ondřej Bouda, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme