Papež se ve Valencii dočkal velmi vřelého přivítání

Papež Benedikt XVI. přijel na dvoudenní návštěvu španělské Valencie. Ve městě se mimo jiné zúčastní 5. světového setkání katolických rodin, které vyvrcholí zítřejší mší. Benedikta XVI. na letišti přivítal král Juan Carlos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. ve Valencii | Zdroj: ČTK

Hlava katolické církve nejprve uctila památku více než 40 obětí nedávné havárie místního metra. Papež se v blízkosti stanice Jesús pomodlil za oběti tohoto neštěstí i za uzdravení zraněných. V přítomnosti hasičů, zdravotníků a policistů, kteří se podíleli na záchranných pracích, pak položil na místě květinový věnec.

První den návštěvy papeže Benedikta XVI. ve Valencii pokračoval po obědovém odpočinku v Arcibiskupském paláci sérií dalších setkání. Nejdříve se papež setkal znovu s královskou rodinou, tentokrát však s kompletní, včetně královských vnoučat.

Po tomto rodinném střetnutí pokračoval Benedikt XVI. v rozhovorech se španělským premiérem Zapaterem. Na přání Svatého otce se má uskutečnit i setkání s viceprezidentkou Zapaterovy vlády Marií Teresou Fernandes de la Vega.

Večer se pak Joseph Ratzinger přesune do areálu města umění a vědy, kde se má uskutečnit několik aktů 5. světového setkání katolických rodin. Vyzdobené město Valencie ve žluto-bílých barvách Vatikánu připravilo papežovi mimořádně vřelé přijetí, a podle předběžných komentářů se zatím první oficiální návštěva papeže ve Španělsku odehrává v mimořádně pozitivní atmosféře porozumění.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme