Papež sloužil v Kolíně mši před milionem věřících

Na milion mladých katolíků z celého světa se dnes sešlo na Mariánském poli u Kolína nad Rýnem, aby se účastnili mše, kterou slouží papež Benedikt XVI. Bohoslužbou vyvrcholily náboženské setkání Světové dny mládeže, jemuž Kolín tento týden patřil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bohoslužba na Mariánském poli | Zdroj: ČTK

Pověstný papamobil přijel na Mariánské pole po desáté hodině za zvuků rockové hudby a nadšeného vítání statisíců mladých lidí. Benedikt XVI. je pozdravil a požehnal jim.

Na úvod bohoslužby přivítal papeže kolínský arcibiskup, kardinál Joachim Meisner. "Svatý otče, patříte mládí, a mládí patří vám. Aby na to mladí lidé, ani papež nezapomněli, setkáváme se každé dva roky na Světových dnech mládeže," řekl arcibiskup.

Papež v kázání, které znovu pronášel v několika světových jazycích, vyzval shromážděné mladé věřící, aby nežili sobeckým životem a byli citliví k potřebám bližních.

"Dnes existují formy dobrovolnictví ... které právě naše společnost velmi nutně potřebuje. Nesmíme například přenechat staré lidi jejich osamění, nesmíme nevšímavě přecházet kolem trpících. Myslíme-li a žijeme-li jako křesťané, otevřou se nám oči a nebudeme už žít jen pro sebe, ale uvidíme, kde a jak jsme potřební," řekl Benedikt XVI., jehož slova provázel potlesk statisíců věřících.

Vybraní věřící pak přijali z rukou papeže svaté přijímání. Byla mezi nimi i česká dobrovolnice Hana Součková. "Dostalo se mi obrovské milosti, že dostanu svaté přijímání přímo od Svatého otce," svěřila se zpravodaji Českého rozhlasu. Tři a půl tisíce Čechů sledovalo mši z první řady, kde měli vyhrazené místo.

Bohoslužby se účastnil i prezident Horst Köhler a kancléř Gerhard Schröder, který označil letošní, v pořadí již 20. Světové dny mládeže za úspěch. Německo se prostřednictvím Kolína nad Rýnem ukázalo být otevřenou a tolerantní hostitelskou zemí pro poutníky z celého světa, prohlásil dnes kancléř v německém rozhlase.

Benedikt XVI. na závěr bohoslužby pozval mladé na příští světový den mládeže, který se bude konat za tři roky a australském Sydney.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme