Papež strávil v nemocnici klidnou noc

Papež strávil druhou noc v nemocnici v klidu a bez větších problémů. Čtyřiaosmdesátiletý nejvyšší představitel katolické církve byl převezen do nemocnice v úterý večer s dýchacími obtížemi, které se u něho objevily v důsledku komplikované chřipky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Foto: ČTK/EPA

Už včera večer lékaři a nejbližší spolupracovníci papeže hovořili velmi optimisticky o vývoji jeho zdravotního stavu. Na pokračující léčbu zánětu průdušnice papež reaguje dobře. Vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls řekl, že krize byla překonána, ale že papež zůstane v nemocnici ještě asi týden.

Optimismus lékařů, kteří pečují o papeže, potvrdil také italský ministr zdravotnictví. Dnes dopoledne se očekává zveřejnění oficiální lékařské zprávy. I to se považuje za velmi dobré znamení. Vatikán ve středu sdělil, že Jan Pavel II. trpěl křečemi hrtanu, což blokovalo přívod vzduchu do plic. Vzhledem k tomu, že čtyřiaosmdesátiletý papež trpí Parkinsonovou nemocí, nebylo možné vyloučit nebezpečí zadušení.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme