Papež strávil v nemocnici klidnou noc

Papež strávil druhou noc v nemocnici v klidu a bez větších problémů. Čtyřiaosmdesátiletý nejvyšší představitel katolické církve byl převezen do nemocnice v úterý večer s dýchacími obtížemi, které se u něho objevily v důsledku komplikované chřipky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Už včera večer lékaři a nejbližší spolupracovníci papeže hovořili velmi optimisticky o vývoji jeho zdravotního stavu. Na pokračující léčbu zánětu průdušnice papež reaguje dobře. Vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls řekl, že krize byla překonána, ale že papež zůstane v nemocnici ještě asi týden.

Optimismus lékařů, kteří pečují o papeže, potvrdil také italský ministr zdravotnictví. Dnes dopoledne se očekává zveřejnění oficiální lékařské zprávy. I to se považuje za velmi dobré znamení. Vatikán ve středu sdělil, že Jan Pavel II. trpěl křečemi hrtanu, což blokovalo přívod vzduchu do plic. Vzhledem k tomu, že čtyřiaosmdesátiletý papež trpí Parkinsonovou nemocí, nebylo možné vyloučit nebezpečí zadušení.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme