Papež v novoročním projevu naléhal na další pomoc Asii

Papež Jan Pavel II. dnes znovu uctil památku obětí katastrofy v Asii a naléhal na vystupňování pomoci tamním obyvatelům. V novoročním projevu z okna paláce na Svatopetrském náměstí před tisíci poutníků, turistů a Římanů také zdůraznil, že by všichni lidé měli usilovat o mír. V den, který je pro římskokatolickou církev tradičně dnem světového míru, vyjádřil naději, že kromě boží pomoci se o stále větší lidskost a vzájemnou solidaritu zaslouží všichni křesťané a další obyvatelé planety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Papež Jan Pavel II. se dnes obrátil na všechny lidi dobré vůle a na mocné tohoto světa s tradičním mírovým poselstvím. Učinil tak u příležitosti slavnostní mše, která se konala v chrámu svatého Petra.

Každý člověk dobré vůle musí bojovat dobrem proti zlu, zdůraznil papež Jan Pavel II. v mírovém poselství, které adresuje každým rokem všem lidem světa. Takový boj lze vést pouze zbraněmi lásky Tam kde vítězí, dobro vládne mír a mír je velkým blahem pro lidi, rodiny, národy, pro celé lidstvo. Jan Pavel II. také zdůraznil, že mír těsně souvisí s rozvojem všech národů, s bojem proti chudobě.

Vatikán rozeslal mírové poselství vládám všech zemí na světě již před 2 týdny a papež jako v minulých letech v něm vyzval bohaté státy, aby přispívaly více k rozvoji chudých zemí. V průběhu dnešní mše se papež a věřící modlili za oběti přívalových vln v jihovýchodní Asii, za jejich příbuzné i za záchranáře.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme