Papež v novoročním projevu naléhal na další pomoc Asii

Papež Jan Pavel II. dnes znovu uctil památku obětí katastrofy v Asii a naléhal na vystupňování pomoci tamním obyvatelům. V novoročním projevu z okna paláce na Svatopetrském náměstí před tisíci poutníků, turistů a Římanů také zdůraznil, že by všichni lidé měli usilovat o mír. V den, který je pro římskokatolickou církev tradičně dnem světového míru, vyjádřil naději, že kromě boží pomoci se o stále větší lidskost a vzájemnou solidaritu zaslouží všichni křesťané a další obyvatelé planety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II.

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Papež Jan Pavel II. se dnes obrátil na všechny lidi dobré vůle a na mocné tohoto světa s tradičním mírovým poselstvím. Učinil tak u příležitosti slavnostní mše, která se konala v chrámu svatého Petra.

Každý člověk dobré vůle musí bojovat dobrem proti zlu, zdůraznil papež Jan Pavel II. v mírovém poselství, které adresuje každým rokem všem lidem světa. Takový boj lze vést pouze zbraněmi lásky Tam kde vítězí, dobro vládne mír a mír je velkým blahem pro lidi, rodiny, národy, pro celé lidstvo. Jan Pavel II. také zdůraznil, že mír těsně souvisí s rozvojem všech národů, s bojem proti chudobě.

Vatikán rozeslal mírové poselství vládám všech zemí na světě již před 2 týdny a papež jako v minulých letech v něm vyzval bohaté státy, aby přispívaly více k rozvoji chudých zemí. V průběhu dnešní mše se papež a věřící modlili za oběti přívalových vln v jihovýchodní Asii, za jejich příbuzné i za záchranáře.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme