Papež vyzval Izraelce a Palestince, aby jednali o míru. Měl by vzniknout palestinský stát, myslí si

Izraelci a Palestinci by spolu podle papeže Františka měli přímo vyjednávat o mírovém řešení konfliktu. Papež k tomu vyzval obě strany den před zahájením mezinárodní konference o izraelsko-palestinském konfliktu v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinský prezident Mahmúd Abbás a papež František ve Vatikánu | Zdroj: Reuters

Papež František během návštěvy palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse ve Vatikánu znovu zdůraznil nutnost dvoustátního řešení konfliktu, při kterém by měl vzniknout palestinský stát.

Prezident Abbás řekl, že se obává přesunu americké ambasády do Jeruzaléma, což zvažuje administrativa nastupujícího šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Podle Abbáse by Palestinci kvůli tomu mohli odmítnout uznat Izrael.

Abbás si také myslí, že by nedělní pařížská konference mohla být poslední šancí na dvoustátní řešení konfliktu. Na konferenci přijedou zástupci 70 zemí a mezinárodních organizací. Naději na úspěch ale oslabuje to, že účast odmítl izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme