Papež vyzval věřící mládež, aby nepodléhala "duchovní poušti"

Bohoslužbou před zraky několika set tisíc lidí vyvrcholila návštěva papeže Benedikta XVI. v Austrálii. Spolu s ní končí také letošní šestidenní sjezd mladých katolíků, který do Austrálie přivedl více než sto tisíc poutníků ze zámoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Benedikt XI. | Zdroj: ČTK

Nedělní bohoslužba byla poslední z řady akcí Světových dnů katolické mládeže, které v tomto týdnu proměnily Sydney v rozsáhlý křesťanský festival.

Papež Benedikt XI. Během závěrečné mše varoval mladé věřící před, jak řekl, duchovní pouští, která se rozšiřuje spolu s materiální prosperitou, a vyzval je, aby využili své víry k budování nové éry oproštěné od chamtivosti a materialismu.

Jeho slovům naslouchalo na dostihovém závodišti v Sydney na 400.000 poutníků ze 170 zemí. Mnozí z nich na stadionu navzdory chladnému počasí v noci na dnešek kempovali. Před pondělním odletem papež ještě oznámil, že příští Světové dny mládeže bude za tři roky hostit Španělsko.

Benedikt XI. během uplynulých dní sloužil několik mší, setkal se s australskými politiky i zástupci původních obyvatel kontinentu. Veřejně se také omluvil obětem sexuálního zneužívání katolickým duchovenstvem v Austrálii.

Martin Hromádka, Pavla Hůlová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme