Papeže čeká v Británii setkání se zástupci zneužívaných dětí

Papež Benedikt XVI. by se měl v Británii sejít s lidmi, kteří byli zneužívaní katolickými kněžími. Celé setkání je ryze soukromé a církev tají kdy a kde k němu dojde.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI.

Papež Benedikt XVI. | Zdroj: ČTK

Zástupci zneužívaných dětí byli vybráni z celé Velké Británie. Tento skandál ohrožuje katolickou církev a je jedním z důvodů, proč se od ní lidé po celém světě odklánějí.

Papež si moc dobře uvědomuje jak závažný je to problém. V letadle z Itálie do Skotska o něm sám začal s novináři mluvit, což dosud nikdy neučinil.

Řekl, že církev byla příliš laxní ve svém přístupu k pedofilním kněžím a zaspala dobu, kdy měla reagovat. Sám za sebe řekl, že byl šokován, když se o všem dozvěděl.

Setkání se zástupci církví

Mimo to se papež také sejde se zástupci různých církví i s britskými vědci. Na setkání s kněžími bude papež určitě opakovat svou výzvu ke spojení sil v boji proti agresivnímu sekularismu, který ohrožuje celý západní svět.

Katolíci tu ztrátu zatím možná cítí nejvíce, ale podle papeže podobný osud čeká i na ostatní. Na vědce by pak měl apelovat v podobném duchu s tím, že pokud lidé ztratí víru stávají se pouhými stroji.

Večer se na počest Benedikta XVI. koná státní banket pořádaný premiérem Davidem Cameronem. Vůdce anglických katolíků arcibiskup Vincent Nichols ale řekl, že především se papež bude celý den modlit za premiéra Camerona a jeho otce, který před týdnem zemřel. Britský premiér tak na státní banket pojede rovnou z pohřbu.

Igor Maňour, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme