Papežovo odmítání kondomů se nelíbí mnohým Němcům

Papež Benedikt XVI. během své africké cesty znovu odmítl kondomy coby prostředek v boji proti nemoci AIDS. Postoj hlavy katolické církve vzbudil v jeho rodném Německu vesměs kritické reakce. Ozvaly se dokonce dvě členky spolkové vlády.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kondom

Kondom | Foto: Pavel Eichler

Ministryně zdravotnictví a rozvojové pomoci, Schmidtová a Wieczorek-Zeulová, používání prezervativů demonstrativně podpořily. "Kondomy zachraňují lidské životy a to nejen v Evropě, ale taky na jiných kontinentech," uvedly členky SPD ve společném prohlášení.

Šéf liberální FDP Guido Westerwelle respektuje, že papež sází na věrnost a pohlavní zdrženlivost. "Zatracování kondomů je ale v této době absolutně nezodpovědné," dodal Westerwelle.

Kriticky se k postoji Benedikta XVI. vyjádřil taky hamburský světící biskup Hans-Jochen Jaschke. "Kdo trpí nemocí AIDS a je sexuálně aktivní, musí chránit jiné i sebe," uvedl Jaschke pro týdeník Die Zeit.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme