Papežovu končící návštěvu Španělska přilákalo méně věřích

Setkáním s španělským premiérem Zapaterem ukončil papež Benedikt XVI. dvoudenní návštěvu Španělska. Návštěva papeže v Santiagu de Compostela a v Barceloně nepřilákala tolik lidí, jako se původně očekávalo. Barcelonské biskupství počítalo s tím, že Benedikta XVI. půjde vítat a pozdravit alespoň půl milionu věřících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benedikt XVI. žehná barcelonské katedrále Sagrada Família | Zdroj: ČTK

Nakonec to byla ale jenom polovina. Jedním z důvodů může být to, že Katalánsko patří mezi regiony s největším počtem lidí hlásících se k ateizmu.

Právě stoupající tendenci Španělů k laicismu papež kritizoval. Vyzval k podpoře a ochraně rodiny jako nerozlučného svazku muže a ženy. Řekl, že stát by měl pomáhat ženám, aby se realizovaly nejen v domácnosti, ale i v povolání. Téma zákona o náboženské svobodě, který má v plánu připravit španělská vláda, nekomentoval.

Při své dvoudenní návštěvě Španělska vyzval Benedikt XVI. Evropu k návratu ke křesťanským kořenům. V této souvislosti zmínil i Českou republiku, která se podle něj od víry odklonila.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme