Papežovu návštěvu filipínského Taclobanu narušila bouře

Papež František musel předčasně ukončit svou návštěvou filipínského Taclobanu. Na oblast se hnala silná bouře a piloti trvali na tom, že musí s Františkem odletět co nejdříve. Hlava katolické církve v provincii Leyte vedla mši za oběti loňského tajfunu Hayian, který na Filipínách zabil víc než sedm tisíc lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František zdraví Filipínce v Taclobanu

Papež František zdraví Filipínce v Taclobanu | Zdroj: ČTK

Papež, celé jeho procesí i většina přihlížejících přišli na mši v jasně žlutých pláštěnkách. Během bohoslužby, kterou narušoval vítr a déšť, papež mluvil jen velmi stručně:

„Když jsem tu katastrofu pozoroval z Říma, cítil jsem, že musím přijet. Někteří z vás přišli o rodinu. Jediné, co mohu udělat, je mlčet. Doprovázet vás se svým tichým srdcem. Odpusťte mi, že nemám jiná slova, ale vězte, že Ježíš vás nikdy nezklame."

Františkova slova mnoha lidem vehnala slzy do očí. K věřícím promluvil španělsky, tedy svým rodným jazykem.

Ničivý tajfun Hayian zasáhl Filipíny 8. prosince 2013. Některé oblasti se z jeho řádění vzpamatovávají dodnes.

Papežova mše za oběti tajfunu Hayian v Taclobanu | Foto: ČTK/AP

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme